Loading…

Daut Haradinaj: Nuk do të ketë lagje as fshat pa transport publik, plani i mobilitetit duhet të zbatohet

  • 26/09/2021 | 15:31

Daut Haradinaj: Nuk do të ketë lagje as fshat pa transport publik, plani i mobilitetit duhet të zbatohet

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj i ftuar në një debat televiziv ka thënë se për shkak të moszbatimit të planit të mobilitetit, shumë lagje periferike dhe fshatra të kryeqytetit nuk kanë transport publik.


Sipas Haradinajt, arsyeja se nuk ka kushte urbanistike për mbulimin e këtyre pjesëve nuk qëndron.

“Plani ishte që të ketë operatorë privat në pjesët ku nuk operon transporti publik, dhe me standarde te njejta”, tha Haradinaj.

Ndër të tjera, Haradinaj theksoi se moszbatimi i këtij plani ka dëmtuar shumë operatorë privat dhe në të njejtën kohë ka lënë pa shërbime me mijëra familje në lagje e fshatra te kryeqytetit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë