Loading…

Daut Haradinaj pritet ngrohtë nga familja emblematike e Grashticës, Nezir dhe Osman Krasniqi

  • 25/09/2021 | 20:32

Daut Haradinaj pritet ngrohtë nga familja emblematike e Grashticës, Nezir dhe Osman Krasniqi

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj ka vazhduar me takimet e njëpasnjëshme në kuader të fushatës së tij për të parin e kryeqytetit.


Gjatë ditës së sotme Haradinaj ka vizituar familjen Krasniqi nga Grashtica, familje kjo e njohur në kryeqytet, të cilët njihen për veprimtarinë e tyre në afarizëm, në Prishtinë dhe Londër.

Përmes profilit të tij në facebook, Haradinaj u shpreh se me ketë familje rrugëtojnë së bashku për një kohë të gjatë, dhe se është i nderuar që familja Krasniqi në listën për asamble përfaqësohet me vajzën e tyre Kaltrinën.

Njoftimi i plotë i Haradinajt:

Në familjen e kandidates, Kaltrina Krasniqi në Grashticë, familje patriotike që njihen për veprimtarinë e tyre të suksesshme në kryeqytet.

Biseduam ngrohtësisht me familjen dhe jam i nderuar që Kaltrina vjen nga familja e Osman Krasniqit.

Grashtica është njëra nga fshatrat e Prishtinës e cila edhe pse gjindet pak kilometra larg qendrës së kryeqytetit, ende ka mungesë të ujit të pijshëm. Mungon transporti publik dhe nevoja për një ambulantë është e madhe.

Gjatë mandatit tim, kjo zonë do të jetë në fokus dhe bashkërisht do t’i japim trajtimin që meriton.

#eparaPrishtina
#punamarë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë