Loading…

Daut Haradinaj: Shpend Ahmeti dështoi në zgjedhje, mirë që po kthehet në Komunë ku është kryetar

  • 15/10/2019 | 22:34

Daut Haradinaj: Shpend Ahmeti dështoi në zgjedhje, mirë që po kthehet në Komunë ku është kryetar

Sipas liderëve të Partia Socialdemokrate të cilit kishin vlerësuar se u dënuan nga votuesi kosovar pasi kishin lidhur koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës që ishin në qeveri. Daut Haradinaj e përshëndeti qasjen e tij pas performancës së jo të mirë të partisë në zgjedhje, transmeton Gazeta Metro.


Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate, Daut Haradinaj, e ka përshëndetur kreun e PSD’së, Shpend Ahmeti, për qasjen e tij pas performancës jo të mirë të partisë së tij në zgjedhjet e 6 tetorit.

Daut Haradinaj ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se Ahmeti ka vepruar mirë që, pas dështimit në zgjedhje me partinë, tashmë ka vendosur ta kthejë vëmendjen e tij tek punët në Komunën e Prishtinës, ku është kryetar.

Ai ka thënë se ky vendim i Ahmetit është lajm i mirë për qytetarët e kryeqendrës së Kosovës.

I pyetur se pse Ahmeti nuk arriti as të sigurojë vota të mjaftueshme për t’u bërë deputet në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj ka vlerësuar se një gjë e tilla ka ndodhur sepse qytetarët “e dinin që është kryetar komune”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë