Loading…

Daut Haradinaj: Tregu i Gjelbër do të shndërrohet në hapësirë moderne, me kushte të favorshme për shitësit

  • 26/09/2021 | 12:26

Daut Haradinaj: Tregu i Gjelbër do të shndërrohet në hapësirë moderne, me kushte të favorshme për shitësit

Kandidati për kryetar të Prishtinës, përmes një videomesazhi në profilin e tij në facebook, ka thënë se Tregu i Gjelbër ndodhet në një situatë kaotike.


Gjatë vizitës së tij në këtë treg cili ndodhet në qendër të kryeqytetit, Haradinaj me pronarët e lokaleve dhe tregtarët që operojnë aty, bisedoi rreth kushteve momentale dhe nevojave që i kanë. Haradinaj tha se me largimin e AKP-së nga hapësira e tregut, do të fillohet menjëherë me implementimin e projektit të ri të tregut, e që sipas tij kjo do të ishte zgjidhja më e mirë për tregtarët, pasi ata do të ishin përfituesit më të mëdhenj nga ai projekt.

Sipas Haradinaj, prioritet do të jenë operatorët ekzistues që me shumë mund e sakrificë ia dalin t”i mbajnë familjet.

Njoftimi i plotë:

Tregu i Gjelbër gjindet në situatë të rëndë. Shitësit përveç probleme me hapësirë përballen edhe me kushte të mjerueshme, që i rrezikon funksionimin normal.

Projekti ynë për tregun parasheh ndërtimin e një hapësire moderne, me kushte të favorshme për tregtarët. Lokalet e vogla zejtare dhe shërbyese, në pronësi të Ndërmarrjes Banesore do të rinovohen plotësisht.

Prioritet do të jenë operatorët ekzistues që me shumë mund e sakrificë ia dalin t”i mbajnë familjet.

#eparaPrishtina
#punamarë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë