Loading…
De Niro fyen Trumpin
  • 11/06/2018 | 22:32

De Niro fyen Trumpin

Aktori, fitues i çmimit Oscar, Robert de Niro, ka sharë presidentin e SHBA-së, Donald Trump, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë televiziv të ceremonisë së çmimeve ‘Tony Awards’ të dielën.

De Niro u shfaq në skenën e “Radio City Music Hall” të Nju Jorkut për të prezantuar në skenë Bruce Springsteen për të performuar.

Me audiencën e aktorëve, regjisorëve dhe producentëve më të mëdhenj të kinematografisë botërore, të gjithë u ngritën në këmbë me duartrokitje për guximin që pati aktori kundrejt politikave të Trumpit.

Ai nuk e vazhdoi komentin e tij dhe menjëherë vazhdoi me prezantimin e performancës së Springsteeinit.

De Niro është një nga aktorët më të respektuar në Shtetet e Bashkuara me dy Oscarë të fituar, për “Raging Bull” dhe “The Godfather: Part II”.

Shtëpia e Bardhë nuk ka reaguar për deklaratën e aktorit, e as CBS gjithashtu, nuk ka shkruar ndonjë kërkesë për koment të mëtejshëm.

De Niro ka qenë gjithmonë kritik ndaj Trumpit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë