Loading…

Deklaratat e kryeministrit për papunësinë, fushatë elektorale

  • 26/02/2017 | 21:39

Deklaratat e kryeministrit për papunësinë, fushatë elektorale

27. 5% është shkalla e papunësisë në Kosovë, ku numrin më të madh të të papunëve e përbëjnë femrat me 32. 3%, ndërsa meshkujt me 26.0%.


Kështu flasin të dhënat e Entit të Statistikave të Kosovës për tremujorin e tretë të vitit të kaluar.

Pavarësisht këtyre shifrave, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është i bindur se papunësia është më e ulët se sa që figuron.

E, deklarata e Mustafës, nga opozita po cilësohet si fushatë elektorale dhe nuk përkon fare me realitetin.

Bali Muharremi, anëtar i Komisionit parlamentar për Buxhet dhe Financa nga AAK-ja, thotë se nuk është realizuar asnjë premtim i fushatës parazgjedhore për krijimin e vendeve të reja të punës.

Në mbrojtje të Mustafës ka dalë Muhamet Mustafa, kryetar i Komisionit parlamentar për Zhvillim Ekonomik nga LDK-ja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë