Loading…

Dekorimi i sheshit në fillim të dhjetorit

  • 20/11/2016 | 17:10

Dekorimi i sheshit në fillim të dhjetorit

Prishtina e dekoruar për festat e fundvitit do të mund të shihet javën e parë të dhjetorit.

As këtë vit, sikurse vitin e kaluar, dritat nuk do të ndizen për 28 nëntor.

50 mijë euro buxhet ka ndarë Komuna sivjet për dekorim.

Kontrata me kompaninë fituese “Anea” do të nënshkruhet më 19 nëntor, dhe pas kësaj, sipas zyrtarëve komunalë, nevojiten të paktën dy javë që të vendosen bredhat dhe dekorimet, raporton 038 i KTV-së.

Të gjitha rrugët kryesore dhe sheshet e kryeqytetit do të dekorohen ashtu sikurse vitin e kaluar, por me pak ndryshime.

Frymën e festave në kryeqytet këtë vit do ta sjellin edhe shtëpizat e tregut të fundvitit, të cilat tashmë janë vendosur në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Gjithashtu, Komuna ka arritur marrëveshje edhe me biznese të ndryshme, të cilat do të ndihmojnë në dekorimin e disa rrugëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë