Loading…

Dekretohet ligji për Obiliqin

  • 26/12/2016 | 13:18

Dekretohet ligji për Obiliqin

Pas miratimit të Ligjit për Zonën e Rrezikuar Mjedisore të Obiliqit dhe rreth tij më 30 nëntor në Kuvendin e Kosovës, ky ligj është dekretuar nga presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.


 Kështu ka shkruar në  rrjetin social Facebook, kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi.

“Pas kalimit të afateve ligjore, ky Ligj më datë 22.12.2016 është dekretuar nga Presidenti i Republikës së Kosovës. Urime edhe një herë për të gjithë juve, pafundësisht faleminderit të gjithë atyre që kontribuan deri në këtë fazë”, ka shkruar ai në fund. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë