Loading…

Del një xhirim i fluturakeje ‘jashtëtokësore’ mbi bazën ushtarake në Kaliforni, 50 marinsa dëshmitarë

  • 23/05/2023 | 20:13

Del një xhirim i fluturakeje ‘jashtëtokësore’ mbi bazën ushtarake në Kaliforni, 50 marinsa dëshmitarë

Një objekt i pa identifikuar në formë trekëndëshe dhe me ngjyrë të zezë është parë përmbi një baze ushtarake në Kalifornia të SHBA. Objekti është inçizuar dhe 50 marinsë amerikan kanë qenë dëshmitarë në ngjarjen e vitit 2021, transmeton Gazeta Metro.


Një fotografi e bërë nga një oficer në Kampin Wilson në Twentynine Palms në prill të 2021 tregon objektin në formë trekëndëshe me drita në qyshet e saj i cili sipas dëshmitarëve ka fluturuar për rreth 10 minuta, raporton gazeta britanike Daily Mail.

Video tregon dritat nga objekti i cili sipas marinsave ishte mjet fluturues i pa njohur gjatë orës 8 të mbrëmjes.

Një video tregon teksa trupat amerikane gjuajnë me armë ndriçuese që ta shohin objektin e pa identifikuar më qartë. Mirëpo para se të arrinin ta ndriçonin objektin ai u zhduk pa lënë gjurmë.

Marinsat kanë thënë se disa kamionë dhe helikopterë ushtarakë kanë nxituar tek vendi i ngjarjes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë