Loading…

Del raporti i IKSHPK’së, numër më i ulët i të vaksinuarve

  • 06/10/2021 | 15:15

Del raporti i IKSHPK’së, numër më i ulët i të vaksinuarve

Në 24 orët e fundit është raportuar për një të vdekur dhe 41 raste të reja pozitive me COVID-19. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).


RAPORTI I PLOTË:

06 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 8.637 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.397.224 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 579.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.777 testime, 41 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 198 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.279. ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1.737.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë