Loading…

Del video e momentit kur rrufeja goditi 4 persona afër Shtëpisë së Bardhë

  • 05/08/2022 | 17:44

Del video e momentit kur rrufeja goditi 4 persona afër Shtëpisë së Bardhë

Janë publikuar disa xhirime të rastit të goditjes nga rrufeja në një bulevard afër Shtëpisë së Bardhë në Washington D.C. Aty janë lënduar katër persona që po trajtohen dhe janë në gjendje kritike, transmeton Gazeta Metro.


Videot janë publikuar në Twitter nga gazetarja amerikane Lindsay Watts nga Fox 5 ku momenti ishte kapur nga kamerat e televizionit lokal ku pretendohet se ishte ai moment kur u goditën individët.

Gazetarja e televizionit amerikan CBS News Nancy Cordes poashtu ka publikuar videot e xhiruara nga kamera e tyre. Ata anuluan xhirimin pasi vlerësuan se ishte shumë rrezik.

Departamenti i Emergjencave të  Qarkut Columbia ksihte njoftuar se katër persona ishin lënduar pasi ishin goditur nga rrufeja në Parkun Lafayette dhe janë në gjendje kritike. Bëhet fjalë për katër individë, dy meshkuj dhe dy femra.

Sipas meteorologut Chri.s Vagasky i cili i ka thënë gazetës amerikanee The Washington Post se 6 goditje kishin rënë në të njëjtin vend e në të njëjtën kohë afër Shtëpisë së Bardhë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë