Loading…

Delawie kërkon nga deputetët ta miratojnë Ligjin për Procedurë Disiplinore

  • 17/04/2017 | 21:33

Delawie kërkon nga deputetët ta miratojnë Ligjin për Procedurë Disiplinore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar ndaj deputetëve të cilët sot nuk arritën që ta miratojnë Projektligjin për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale.


Ai ka thënë se ndihet i zhgënjyer me politikanët në Kosovë që nuk e kanë miratuar këtë projektligj.

“I zhgënjyer me udhëheqësit e Kosovës që nuk grumbulluan votat që të mbyllin boshllëqet të cilat lejojnë që politikanët që shfrytëzojnë lidhjet e tyre për t’i shpëtuar burgut”, ka shkruar Delawie në Twitter.

Projektligji në fjalë ka dështuar të kalojë në Kuvendin e Kosovës për shkak të mungesës së kuorumit.

Ky është ligji që Kuvendi dështoi ta miratojë:Projekt-Ligji per Proceduren Disiplinore 01-03-2017 ALB

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë