Loading…

Delawie, reagon ndaj deputetit të VV’së, për gjuhën ndaj grave

  • 29/12/2016 | 13:48

Delawie, reagon ndaj deputetit të VV’së, për gjuhën ndaj grave

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar pas përdimit të gjuhës ofenduese ndaj grave në Kosovë.


Në një postim në rrjetin social “Twitter”, ai ka shprehur dëshpërimin e tij me komentet seksiste në vendin tonë.

Delawie thotë se duhet të ndryshojë qëndrimi që vlerëson të qenit të sigurt, konkurrues dhe ambicioz, përveç nëse ju jeni një grua.

Postimi i tij i plotë:

Duhet të ndryshojë qëndrimi që vlerëson të qenit të sigurt, konkurrues dhe ambicioz, përveç nëse ju jeni një grua.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë