Loading…

Demaku: Nuk e votojmë marrëveshjen me fusnotë

  • 30/03/2017 | 11:19

Demaku: Nuk e votojmë marrëveshjen me fusnotë

Deputetja e Vetëvendosjes Puhie Demaku, ka kritikuar deputetët e pozitës për siç ka thënë ajo marrëvshjet që Kosova ka nënshkruar e që janë me fusnotë e jo si shtet.


Demaku i ka pyetur deputetët e PDK-së dhe LDK-së nëse janë deputetë të Republikës apo të fusnotës.

Kjo deklaratë e Demakut ka ardhur pasi që në seancë është hedhur për shqyrtim Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes lidhur me themelimin e Fondit të Ballkanit Perëndimor.

Ushtria votohet pas zgjedhjeve në Serbi Njëjtë si Demaku ka thënë edhe deputeti i Nismës Zafir Berisha, sipas të cilit partia e tij nuk do ta votojë këtë marrëveshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë