Loading…

Demarkacioni mund ta dërgojë vendin në zgjedhje

  • 22/02/2017 | 21:28

Demarkacioni mund ta dërgojë vendin në zgjedhje

Deputetët e “padëgjueshëm” të PDK-së dhe të LDK-së mund t’ia pamundësojnë këtij koalicioni ratifikimin e Marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.


Në bazë të qëndrimeve që janë shprehur deri tani, janë të paktën katër deputetë të PDK-së që janë shprehur kundër kësaj marrëveshje (Nait Hasani, Labinotë Demi-Murtezi, Raif Qela dhe Shaip Muja), si dhe katër të LDK-së (Shpejtim Bulliqi, Vjosa Osmani, Arben Gashi, Besa Gaxherri). Këta deputetë mund ta pamundësojnë ratifikimin e Demarkacionit.

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica, thotë se mos ratifikimi i Demarkacionit sjell pasoja të mëdha në vend, e sidomos rreth mos liberalizimit të vizave. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë