Loading…

Demarkacioni nuk është kusht ekskluziv për Kosovën, thotë Pallaska

  • 07/03/2017 | 22:03

Demarkacioni nuk është kusht ekskluziv për Kosovën, thotë Pallaska

Avokati Dastid Pallaska ka thënë se marrëveshja për ratifikim me Malin e Zi nuk është kusht ekskluziv për Kosovën. Sipas Pallaskës, kushti vlen për procesin e integrimit evropian të Malit të Zi.


Madje, Pallaska tha se Mali i Zi njëjtë ka pasur presion nga BE për ta njohur pavarësinë e Kosovës.

“BE’ja i ka bërë presion të ngjashëm si Kosovës për ta njohur Mali i Zi Kosovën”, ka thënë Pallaska në Rubikon të KTV’së

E komisionin e krijuar së fundmi për matje të territorit e vlerëson si komik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë