Loading…

‘Dembele është më i mirë se Mbappe’

  • 03/12/2021 | 15:49

‘Dembele është më i mirë se Mbappe’

Joan Laporta, numri një i Barcelonës, ka deklaruar se dëshira e lojtarit por edhe e klubit, është që të vazhdojë “martesa” mes tyre.


Madje, Laporta ka shkuar edhe më larg, duke thënë se Dembele është më i mirë se sulmuesi që pritet të zbresë dhe të luajë në La Liga nga sezoni i ardhshëm, Kylian Mbappe.

“Ne duam që ai të vazhdojë. Edhe ai dëshiron të qëndrojë. Jam tifoz i Dembélésë, për mua është më i mirë se Mbappé”, u shpreh Laporta.

Dembele ka nisur sezonin e pestë në Camp Nou.

Lëndimet kanë bërë që ai të zbresë në fushë 121 herë, ka shënuar 30 gola.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë