Loading…

Demiri dhe Maliqi, anëtarët e reja të bordit të RTK’së  

  • 01/12/2016 | 13:17

Demiri dhe Maliqi, anëtarët e reja të bordit të RTK’së  

Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës nga sot do t’i shtohen edhe dy emra të rinjë. Naile Demiri dhe Afërdita Maliqi, janë zgjedhur nga deputetë të Kuvendit të Kosovës gjatë seancës së sotme të Kuvendit.

Në mesin e kandidatëve pos Maliqit dhe Demirit, ishin edhe Ganimet Klaiqi dhe Hazbije Qeriqi.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës i dhanë 50 vota Afërdita Maliqit ndërsa Naile Demirit i dhanë 44 vota.

Kujtojmë se mandati i tyre do jetë tre vjeçar./gazetametro.net

aferdita-maliqi naile-demiri

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë