Loading…

KQZ’ja shpalli balotazhin, ende pa u numëruar votat

  • 06/12/2016 | 10:10

KQZ’ja shpalli balotazhin, ende pa u numëruar votat

‘’Demokracia në Veprim’’ ka lëshuar një komunikatë përmes së cilës kritikohet puna e Komisionit Qendros të Zgjedhjeve (KQZ) rreth zgjedhjeve të jashtëzakonshme të mbajtura këtë të diel në komunën e Drenasit.

“KQZ ka marrë vendim për caktimin e raundit të dytë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar të Komunës së Drenasit ende pa u numëruar të gjitha fletëvotimet.”, thuhet në këtë njoftim.

Tutje, aty shpjegohet edhe se nuk janë shqyrtuar ankesat nga PZAP, shkruan gazetametro.net

“Duke përfshirë ato me kusht, pa u shqyrtuar ankesat nga PZAP dhe pa i certifikuar rezultatet e zgjedhjeve nga raundi i parë.”, kanë përfunduar ata./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë