Loading…

Demokracia në Veprim: Ky është fituesi i zgjedhjeve në Drenas

  • 18/12/2016 | 20:15

Demokracia në Veprim: Ky është fituesi i zgjedhjeve në Drenas

Ramiz Lladrovci duket se qartë se do të jetë kryetari i ri i Komunës së Drenasit.


Demokracia në Veprim, ka publikuar rezultatet e 70 për qind të votave të numërura deri më tani të balotazhit në Drenas.

Nga këto rezultate del se kandidati i PDK’së Ramiz Lladrovci është duke udhëhequr me 12 për qind të votave karshi kundërkandidatit të tij nga NISMA, Isa Xhemajlaj.

Sipas DnV’së, Lladrovci ka marrë 56 për qind të votave, ndërsa Xhemajlaj 44 për qind. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë