Loading…
Demokratët kërkojnë shkarkimin e Trump’it
  • 08/11/2018 | 18:21

Demokratët kërkojnë shkarkimin e Trump’it

Demokratët kanë një mesazh të qartë për liderët e partisë që kanë marrë kontrollin e Shtëpisë së Përfaqësuesve në SHBA.


Sipas një sondazhi të Reuters/Ipsos demokratët kërkojnë mbrojtjen e kujdesit shëndetësor dhe shkarkimin e presidentit Trump, shkruan Reuters, transmeton gazetametro.net

Sondazhi që doli të martën thotë se 43% e demokratëve kërkojnë shkarkimin e Trump, por kjo ishte vetëm kërkesa e dytë pas asaj për mbrojtjen e kujdesit shëndetësor.

Kjo, edhe pse votuesit që kërkojnë këtë mund të dëshpërohen, pas liderët e partisë kanë bërë të ditur se për të shkarkuar Trump do të nevojitej një evidencë aq e fortë për shkeljen e Kushtetutës nga ana e tij aq sa do të ishte e papranueshme edhe për mbështetësit e Trump. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë