Loading…

Dëmtoi imazhin e personaliteteve publike përmes internetit, arrestohet ‘hakeri’ nga Podujeva

  • 01/09/2018 | 12:16

Dëmtoi imazhin e personaliteteve publike përmes internetit, arrestohet ‘hakeri’ nga Podujeva

Një ‘krim’ kibernetik ka ndodhur në Podujevë.


I dyshuari i cili tashmë është arrestuar përmes internetit ka hyrë në sistem kompjuterik dhe ka arritur të shpërndajë viruse kompjuterike nëpër profile te përdoruesve të rrjeteve sociale, duke dëmtuar imazhin e personaliteteve publike si dhe përfitim material.

Gjatë kontrollit, si prova materiale janë sekuestruar: 1 shtëpizë kompjuteri, 2 llap top, 2 telefona celular, 1 USB memorie dhe 9 kartela bankare.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë