Loading…

Dënimi i 7 ushtarëve shqiptarë në Greqi, reagon ashpër Berisha

  • 29/01/2017 | 22:21

Dënimi i 7 ushtarëve shqiptarë në Greqi, reagon ashpër Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër në mbrëmje lidhur me vendimin e Shtabit të Ushtrisë së Greqisë për dënimin me 60 ditë burg të 7 ushtarëve shqiptarë.


Në një status në faqen e tij në Facebook ai e quan këtë vendim të dënueshëm dhe armiqësor ndaj Shqipërisë.

ushtaret shqiponjen ne ushtrine greke

“Denimi me 60 dite burg i 7 ushtareve, nga ministri grek i mbrojtjes, pse bene simbolin e shqiponjes se flamurit te kombit dhe vendit te origjines se tyre, eshte nje akt i denueshem, albanofobik, armiqesor e primitiv i tij ndaj kombit shqiptar”, shkruan Berisha.
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë