Loading…

Dënohet modelja më e paguar në botë: Kendall Jenner do të paguaj dhjetra mijëra dollarë

  • 22/05/2020 | 22:40

Dënohet modelja më e paguar në botë: Kendall Jenner do të paguaj dhjetra mijëra dollarë

Kendall Jenner do të duhet të paguajë sa 90 mijë dollarë për një proces gjyqësor nga viti 2017, transmeton Gazeta Metro.


Në fakt, sipas mediave të huaja, ajo më pas reklamoi një festival si “më të mirin në botë”, ndërsa më pas ajo nuk i njoftoi fansat që nuk do të mbahet.

Kendall u akuzua se ishte paguar për reklamën, por nuk e ka thënë publikisht. Ajo nuk është e vetmja e nënvlerësuar në këtë situatë për shkak të festivalit, por ajo prapë pranoi marrëveshjen.

Në fakt, për promovimin e festivalit u paguan 250,000 dollarë, dhe më vonë ajo mori 25,000 dollarë të tjerë, dhe kur shpërtheu skandali, ajo fshiu gjithçka që lidhet me festivalin nga rrjetet sociale. Dënimi i saj ishte gati gjysmë milioni, por ajo pranoi marrëveshjen, gjë që e zvogëloi dënimin e saj./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë