Loading…

Depay i ofrohet Juventusit, biankonerët pritet ta transferojnë si futbollist të lirë

  • 09/08/2022 | 17:09

Depay i ofrohet Juventusit, biankonerët pritet ta transferojnë si futbollist të lirë

Sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay i është ofruar Juventusit, ka kuptuar mediumi britanik, Goal.


Klubi i Serie A po shqyrton nëse do të bëjë një lëvizje për holandezin, i cili tani është i tepërt ndaj kërkesave për Blaugranët.

Juventus do të jetë në gjendje të nënshkruajë Depay në një transferim të lirë pasi Barcelona kërkon të largojë lojtarë për të lehtësuar financiat e tyre dhe për të regjistruar nënshkrime të reja si Raphinha, Robert Lewandowski dhe Jules Kounde.

Ish-sulmuesi i Manchester United dhe përfaqësuesit e tij pritet të takohen me zyrtarët e Juventusit për të diskutuar kushtet e mundshme.

Rezultati i këtyre negociatave ka të ngjarë të vendosë të ardhmen e Depay, por Juventusi besohet të jetë admirues i holandezit.

Depay mund të jetë njeriu i radhës në stadiumin Allianz pasi të finalizojnë një marrëveshje për Filip Kostic të Eintracht Frankfurt.

Barcelona e ka vendosur Depay në krye të listës së largimeve, teksa përpiqet të ulë faturën e pagave të tyre.

Ardhja e Lewandowski do të thotë gjithashtu se 28-vjeçari do të jetë i kufizuar për kohën e lojës në klubin katalanas këtë sezon.

Ka shpresa te Barcelona se mbi 100 milionë euro (84 milionë £/102 milionë dollarë) mund të mblidhen nga shitjet e lojtarëve, me Frenkie de Jong ende subjekt i interesit nga Chelsea dhe Manchester United.

Largimet do t’i lejojnë klubit të marrë një pjesë të vogël të borxhit prej 1.3 miliardë eurosh të akumuluar gjatë viteve të fundit.

Të tillë si Martin Braithwaite, Miralem Pjanic dhe Samuel Umtiti gjithashtu mund të sakrifikohen ndërsa Xavi shkurton skuadrën e tij për sezonin e ri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë