Loading…

Depërtohen nga Kosova gjashtë femra dhe dy meshkuj romë shtetas të Shqipërisë: Po kërkonin lëmoshë

  • 03/03/2021 | 09:55

Depërtohen nga Kosova gjashtë femra dhe dy meshkuj romë shtetas të Shqipërisë: Po kërkonin lëmoshë

Gjashtë femra dhe dy fëmijë romë shtetas të Shqipërisë, janë depërtuar nga Republika e Kosovës, derisa po kërkonin lëmoshë në Lipjan, shkruan Gazeta Metro. 


Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka raportuar se dje rreth orës 13:35 në sheshin “Adem Jashari” në Lipjan, janë takuar nga njësitet policore duke kërkuar lëmoshë në vend publik gjashtë të dyshuara femra Rome shtetase të Shqipërisë dhe dy fëmijë meshkuj Rom shtetas të Shqipërisë.

Me vendim të Gjykatës, të dyshuarat janë depërtuar nga Republika e Kosovës.

Më poshtë keni njoftimin e plotë të Policisë: 

Sheshi Adem Jashari, Lipjan 02.03.2021 – 13:35. Raportohet se nga njësitet policor janë takuar duke kërkuar lëmoshë në vend publik gjashtë të dyshuara femra Rome shtetase të Shqipërisë dhe dy fëmijë meshkuj Rom shtetas të Shqipërisë. Me vendim të Gjykatës, të dyshuarat janë depërtuar nga Republika e Kosovës. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë