Loading…

Deputetët e pozitës që dhanë nënshkrimet për rrëzimin e Qeverisë

  • 05/05/2017 | 10:01

Deputetët e pozitës që dhanë nënshkrimet për rrëzimin e Qeverisë

Mocioni për votëbesimin e qeverisë, i iniciuar nga partitë opozitare, sot është dorëzuar në Kuvend, pasi ka arritur t’i mbledh dyzet nënshkrimet e nevojshme të deputetëve.


Për ta bërë të mundur këtë opozitës i janë dashur edhe rreth dhjetë nënshkrime të deputetëve të pozitës, pasi opozita VV-AAK-NISMA, i ka vetëm tridhjetë deputetë.

Gazeta Metro, ka arritur të mësoj edhe emrat e deputetëve nga pozita, që me nënshkrimet e tyre, kanë bërë të mundur procedimin e mocionit në Kuvend.

Në mesin e këtyre deputetëve të pozitës, janë katër nga grupi parlamentar i PDK’së, Nait Hasani, Shukri Buja, Rafet Rama dhe Raif Qela.

Këtij mocioni i kanë ndihmuar edhe deputetë nga radhët e minoriteteve, si, Jelena Bontic SL, Nenad Rasic, Danush Ademi, Kujtim Paçaku, e Emilija Redzepi.

Ky mocion tani duhet të vihet në rend dite në Kuvend më së largu pesë ditë nga sot, dhe më së afërmi dy ditë. Nëse opozita ka arritur që të sigurojë edhe vota nga pozita për rrëzim të qeverisë, atëherë qeveria Mustafa, i ka jetë më së shumti vetëm edhe pesë ditë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë