Loading…

Deputetët votuan për ligjin e ndryshuar për faljen e borxheve publike

  • 29/12/2016 | 11:23

Deputetët votuan për ligjin e ndryshuar për faljen e borxheve publike

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për Ligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për faljen e borxheve publike.

Për votuan 67 deputetë, 12 ishin kundër dhe 2 abstenime.

Kuvendi po ashtu miratoi edhe Ligjin për parandalimin dhe sanksionimin e dhunës në ngjarjet sportive dhe raportin e  Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri lidhur me mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Minierat dhe Mineralet, i ndryshuar dhe plotësuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë