Loading…

Deputeti gjerman: Dëgjova që Kurti po mendon për zgjedhje të jashtëzakonshme në të gjithë vendin

  • 03/06/2023 | 11:08

Deputeti gjerman: Dëgjova që Kurti po mendon për zgjedhje të jashtëzakonshme në të gjithë vendin

Deputeti gjerman Peter Beyer, i cili po qëndron në Kosovë pas tensioneve në Veri, ka folur rreth kërkesave të Francës, Gjermanisë dhe BE-së për zgjedhje të parakohshme në katër komunat komunat e Veriut si një rrugëdalje nga ngërçi atje, duke thënë “ta shohim si do të shkojë kjo”.


Ai ka theksuar se kthimi i serbëve në institucione është i domosdoshëm dhe se zgjedhjet nuk duhet të bojkotohen edhe një herë.

Por, Beyer që pret ta takojë kryeministrin gjatë vizitës në Kosovë, ka deklaruar se ka dëgjuar që Kurti është duke menduar për zgjedhje të jashtëzakonshme në gjithë vendin.

1“Më lejoni të shtojë që dëgjova sot diçka që kryeministri Albin Kurti është duke menduar për zgjedhje të jashtëzakonshme, pra jo vetëm në Veri, por ndoshta në gjithë vendin. Kështu që nuk e di, është diçka që kam dëgjuar sot”, ka thënë Beyer në një intervistë për Klan Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë