Loading…

Deputeti i Kuvendit: Sikur myslimanët që kanë Kuranin e krishterët Biblën, kosovarët e kanë Amerikën

  • 12/02/2019 | 21:02

Deputeti i Kuvendit: Sikur myslimanët që kanë Kuranin e krishterët Biblën, kosovarët e kanë Amerikën

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka thënë se kosovarët duhet të ruajnë raportet me SHBA’në, pasi që ashtu sikur për myslimanët është Kurani e për të krishterët Bibla, për shtetësinë e Kosovës është Amerika, transmeton Gazeta Metro.


Sejdiu ka thënë se dëmët e Qeverisë në rrënimin e shtetësisë nga brenda janë të dukshme tashmë, por sipas tij kohët e fundit Qeveria ka filluar të shkaktojë edhe dëme në raport me politikën e jashtme.

“Po rrezikojnë në mënyrën më të keqe të mundshme edhe raportet tona me miqtë tanë ndërkombëtar, dhe siç po shihet edhe sot me letrën e fundit dërguar krerëve shtetërorë, po prishen edhe raportet me mikun tonë më të mirë që e kemi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka thënë ai në RTV Dukagjini.

Derisa, ka shtuar se sikur për myslimanët që është Kurani, për të krishterët Bibla, për shtetësinë e Kosovës është Amerika

“… Sikur për myslimanët që është Kurani, për të krishterët Bibla, për shtetësinë e Kosovës është Amerika”, shtoi Sejdiu.

Deputeti opozitar në Kuvendin e Kosovës, në fund ka hedhur kritika ndaj Haradinajt, pasi sipas tij, ky i fundit nuk po vepron si kryeministër, por si kreu i një partie të vogël./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë