Loading…

Deputeti i Nismës: Deklaratat e Thaçit për luftë shqetësuan qytetarët

  • 03/02/2017 | 00:00

Deputeti i Nismës: Deklaratat e Thaçit për luftë shqetësuan qytetarët

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka shprehur bindjen se kur deklaratat për luftë, për aneksim të një pjese të vendit, e të tjera si këto vijnë nga i pari i vendit, janë vërtetë shqetësuese për qytetarët.


“Kur deklaron presidenti i një vendi një gjë të tillë atëherë kjo do të nënkuptonte se ai ka informata për një gjë të tillë. Thaçi duhet të tregojë se nga i ka ato informata”, ka thënë Shala në “Interaktiv”.

Ai ka shprehur bindjen se as Kosova e as Serbia nuk janë shtete që e duan konfliktin.
“Edhe Serbia po i vuan pasojat. E ne mund të krenohemi vetëm me liri, por kemi pasur humbje të mëdha. Por a ka rrezik? Ka rrezik. Nëse vazhdon kështu një dialog i ngathtë me Serbinë është rrezik”, ka thënë Shala.

Në anën tjetër ka thënë forcat e NATO-s dhe bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë janë garanci e mirë që nuk do të ketë një eskalim të situatës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë