Loading…

Deputeti i PDK’së: Kurtit do t’i hiqet shpejt maska

  • 20/05/2020 | 16:50

Deputeti i PDK’së: Kurtit do t’i hiqet shpejt maska

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka thënë se qeverisja e Albin Kurtit ka rritur shpenzimet në mënyrë enorme, shkruan Gazeta Metro.


Ai tutje ka thënë se kreut të Qeverisë në detyrë “do t’i hiqet shpejt maska”, meqë sipas Hoxhës të gjitha premtimet elektorale të këtyre partive në pushtet kanë qenë një mashtrim vetëm për egot e tyre për pushtet.

“Qytetar të dashur, maska e kësaj qeverie të papërgjegjshme do të hiqet shpejt dhe do ta kuptoni që të gjitha premtimet elektorale të këtyre partive në pushtet kanë qenë një mashtrim vetëm për egot e tyre për pushtet”, tha ai.

Hoxha shtoi se Kurti kishte premtuar që do të ketë prioritet reduktimin e shpenzimeve, por u tregua shumë i papërgjegjshëm në menaxhimin e parasë publike.

“Kjo më së miri kuptohet në raportin financiar të tremujorit të parë TM1 (Janar-Mars )2020, gjë qe në këtë raport shihet qe kemi rritje enorme të shpenzimeve në shumicën e kategorive buxhetore. Ata premtuan zvogëlim të numrit të ministrive dhe pozitave të tjera shtetërore, por ky veprim doli të jetë për konsum politik”, ka shkruar Hoxha. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë