Loading…

Deputeti i VV’së arsyeton ‘pazarin për votë’ me Adem Hoxhën: E kishim obligim

  • 08/04/2021 | 21:05

Deputeti i VV’së arsyeton ‘pazarin për votë’ me Adem Hoxhën: E kishim obligim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka arsyetuar ‘pazarin për votë’, që u bë mes Albin Kurtit dhe Adem Hoxhës, shkruan Gazeta Metro.


Abrashi, tha se e kishin ‘obligim’ t’i kërkonin votën nga Hoxha, pasi vendi ishte në një situatë të rrezikshme.

‘’Adem Hoxha nuk ka aderuar në VV. Nëse neve na ngarkohet përgjegjësia për dalje nga kriza, duke pasur parasysh kanosja që na kishte kapluar. Dorën në zemër, unë mendoj që VV ka pasur obligim me ju kërku të gjithëve votën edhe atij”, tha Abrashi.

Kujtojmë se ishte marrëveshja e Kurtit me Hoxhën, e cila ndikoi që mos të dështonte seanca për zgjedhjen e presidentes./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë