Loading…

Deputeti i VV’së nuk përmbahet: Disa udhëheqës të RTK’së duhet të shkojnë në burg

  • 22/06/2021 | 12:03

Deputeti i VV’së nuk përmbahet: Disa udhëheqës të RTK’së duhet të shkojnë në burg

Deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Valon Ramadani, ka bërë akuza të rënda në drejtim të bordit të RTK’së, shkruan Gazeta Metro.


Komisioni Parlamentar për Media sot ka votuar rekomandimin për shkarkimin e Bordit të RTK’së.

Pjesë e këtij komisioni është edhe Ramadani,  ai ka shkruar se për disa udhëheqës në RTK nuk mjafton vetëm shkarkimi, por duhet edhe të shkojnë në burg.

“Disa udhëheqës aty nuk duhet vetëm të largohen nga puna, por edhe të shkojnë në burg! RTK-ja do të reformohet, dhe siç kemi thënë edhe më parë, ajo fillimisht duhet të çlirohet!”, ka shkruar Ramadani.

Postimi i plotë:

Bordi i RTK-së do të shkarkohet, por ky duhet të jetë vetëm fillimi. Aq shumë keqpërdorime e abuzime ka pasur aty, saqë shkarkimi është pak. Megjithatë, ky shkarkim është i nevojshëm për t’i hapur rrugë komisionit hetimor dhe Prokurorisë për hetime të thella. Disa udhëheqës aty nuk duhet vetëm të largohen nga puna, por edhe të shkojnë në burg!
RTK-ja do të reformohet, dhe siç kemi thënë edhe më parë, ajo fillimisht duhet të çlirohet!./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë