Loading…

Deputeti i VV’së, Veselit: E ke vërejtjen e fundit nga unë

  • 16/04/2018 | 19:55

Deputeti i VV’së, Veselit: E ke vërejtjen e fundit nga unë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba i ka tërhequr vërejtjen Kadri Veselit, lidhur me sharjen që kreu i Kuvendit të Kosovës ia kishte bërë deputetëve të VV’së në seancën për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi, rreth një muaj më parë.


Zyba, kur e mori fjalën në Kuvendin e Kosovës të hënën, i tha Veselit që të ketë kujdes dhe të mos i ofendojë më deputetët e VV’së.

“Unë kam shqetësimin për mënyrën e komunikimit; keqpërdorimin e foltorës e që nuk është hera e parë, e në veçanti jam i shqetësuar për herën e fundit, për ofendimin që na ke bërë. Nuk je tërhequr prej fjalëve të tua dhe as nuk ke kërkuar falje”, i tha Zyba, Veselit.

“E ke vërejtjen e fundit, personalisht nga unë, për ofendimin që na ke bërë atë ditë. Ndaç merre kërcënim, ndaç mos e merr por po na detyrohesh të kundërpërgjigjemi në këtë formë”, deklaroi deputeti i VV’së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë