Loading…
Deputeti që dha votën e 80’të për demarkacion, përcillet me polici në Dragash
  • 21/03/2018 | 23:36

Deputeti që dha votën e 80’të për demarkacion, përcillet me polici në Dragash

Sot mbaroi saga e Demarkacionit pas me shumë se tri viteve, duku u miratuar me 80 vota.


Ashtu si edhe ishte përmendur në media deputeti vendimtar për votën e 80 ishte Adem Hoxha nga Restelica e Gorës.

Siç raporton Klan Kosova në njërin prej edicioneve të lajmeve, Hoxha është përcjellë me polici nga Gora deri në Kuvendin e Kosovës dhe menjëherë pas votimit ai po në masa të rrepta sigurie u përcoll për në Dragash ku edhe ai jeton.

Adem Hoxha është kryetar i partisë gorane JGP por në Kuvendin e Kosovës është futur si pjesë e Listës Serbe, dhe deri tani ka qenë lojal ndaj Serbisë, por ky veprim i tij ende nuk u është komentuar nga grupi parlamentar pjesë e së cilës është.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë