Loading…

Deputetja e PDK’së: Gërvalla në gjumë, Kurti siç duket e ka përjashtuar nga kabineti

  • 29/03/2023 | 11:05

Deputetja e PDK’së: Gërvalla në gjumë, Kurti siç duket e ka përjashtuar nga kabineti

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ariana Musliu Shoshi, ka akuzuar ministrinë e Jashtme të Kosovës për neglizhencë në procesin e sigurimit të njohjeve nga pesë shtetet mosnjohëse të BE’së, shkruan Gazeta Metro.


Musliu Shoshi në një shkrim në Facebook ka përmendur qëndrimin e presidentes greke se shteti i saj nuk ka ndryshuar qëndrim karshi Kosovës.

Sipas saj, anëtarësimi në organizata ndërkombëtare ka mbetur vetëm një iluzion.

Madje siç shprehet deputetja, “Gërvalla është në gjumë” dhe sipas saj nga ajo që duket, “Kurti e ka përjashtuar krejt nga kabineti”.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë