Loading…

Deputetja e PDK’së ia thotë troç Kurtit: Do të humbë përkrahjen për çështje me interes kombëtar

  • 29/10/2022 | 19:18

Deputetja e PDK’së ia thotë troç Kurtit: Do të humbë përkrahjen për çështje me interes kombëtar

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ariana Musliu-Shoshi ka kritikuar kryeministrin, Albin Kurti me pretekstin se ai po ngul këmbë në çështje teknike, transmeton Gazeta Metro.


Ajo përmes një postimi në Facebook ka thënë se i pari i ekzekutivit do ta humbë përkrahjen që do i duhet për çështje madhore me interes kombëtar.

“Ngul këmbë në çështje teknike POR do të humbë përkrahjen që do të i duhet në vendime e kompromise për çështje madhore me interes kombëtar”, ka shkruar Musliu-Shoshi.

Ky reagim i saj vjen pas kritikave nga ana e ndërkombëtarëve, lidhur me afatin për konvertimin e targave ilegale serbe në ato RKS. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë