Loading…

Deputetja e Vetëvendosjes takon Haradinajn në Strasburg

  • 23/01/2017 | 22:03

Deputetja e Vetëvendosjes takon Haradinajn në Strasburg

Është deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Aida Dërguti e cila i ka shkuar për vizitë Ramush Haradinajt, të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i cili po qëndron në Strasburg të Francës.

Sipas një publikimi në rrjetin social Facebook, Dërguti, e cila e ka treguar prezencën e saj me një fotografi, thotë të ketë shkuar atje për mbështetje.

Kështu tregon edhe hashtagu “Me Ramushin”, të cilën i ka bashkangjitur Dërguti në fotografi, shkruan gazetametro.net.

Ish-komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj është arrestuar nga policia franceze më 4 janar në bazë të një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia. Ai, është liruar me kusht dhe do të qëndrojë në Strasburg deri në një vendim tjetër./gazetametro.net 

derguti

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë