Loading…

Derbi i qytetit Drita-Gjilani, formacionet zyrtare

  • 18/10/2020 | 14:00

Derbi i qytetit Drita-Gjilani, formacionet zyrtare

Dy ekipet nga qyteti i Gjilanit do përballen sot në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës. Drita pret Gjilanin në stadiumin “Gjilan City Stadium” me fillim nga ora 14:30.


Në një fitore eventuale të Dritës, do e shihte atë përsëri në pozitën e dytë por me tri ndeshje më pak se lideri Ballkani që ka tubuar gjithsej 16 pikë.

Në anën tjetër, një fitore e mundshme nga ekipi i Gjilanit do grumbullonte 11 pikë, ku do kalonte nga pozita e katërt në të dytën.

Formacionet zyrtare të dy ekipeve vijojnë si më poshtë:

FC Drita (4-2-3-1): Maloku; Blakqori, Cuculi, Limani, Brdarovski; Namani, Vucaj; Haxhimusa, Fazliu, Shabani; Rexha

SC Gjilani (4-3-3): Koliçi; Rapa, Fustar, Kastrati, Ferreira; Keita Aziz, Musolli, Kurtaj; Progni, Hajdari, Nikaç

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë