Loading…

‘Derby della Madonina’, publikohen formacionet zyrtare Inter-Milan

  • 16/09/2023 | 17:31

‘Derby della Madonina’, publikohen formacionet zyrtare Inter-Milan

Interi pret Milanin në “Guiseppe Meazza” në atë që njihet në botë si Derby della Madonina.


Kjo ndeshje e vlefshme për javën e katërt të Serie A është në më të fortat në botë sa i përket derbive.

Simone Inzaghi për këtë ndeshja ka vendosur të luajë me emra si Lautaro Martinez dhe Marcus Thuram.

Në anën tjetër Stefano Pioli i ka besuar emrave si Cristian Pulisic, Olivier Giroud dhe Rafael Leao.

Ndeshja fillon në ora 18:00 dhe për herë të parë në këtë sezon njëra skuadër do të humb pikë, pasi aktualisht kanë në 9 pikë pas tri ndeshjeve.

Formacionet zyrtare:

Inter: Sommer; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martinez, Thuram.

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Thiaw, Theo Hernandez; Loftus-Cheek, Krunic, Reijnders; Pulisic, Giroud, Leao

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë