Loading…

“Derby della Madonnina”: Formacionet e mundshme: Inter – Milan

  • 17/10/2020 | 11:20

“Derby della Madonnina”: Formacionet e mundshme: Inter – Milan

Inter – Milan është përballja kryesore e xhiros së katërt në Serie A.


Në ‘San Siro’, Inter dhe Milan zhvillojnë derbin më të madh lokal që njihet në botën e futbollit.

Milan në këtë derbi hynë me nëntë pikë, duke pasur një start shumë të mirë këtë sezon në Serie A.

Në anën tjetër, rivalët lokal të tyre, Inter, kanë grumbulluar shtatë pikë pas tri ndeshjeve.

Ndeshja mes Interit dhe Milanit fillon nga ora 18:00.

Formacionet e mundshme:

INTER (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic; Lukaku, Lautaro.

MILAN (4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Saelemaekers; Ibrahimovic.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë