Loading…

Dërgohet në skuadrën e juniorëve futbollisti i Kosovës, flet trajneri i tij

  • 28/01/2023 | 18:25

Dërgohet në skuadrën e juniorëve futbollisti i Kosovës, flet trajneri i tij

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Florian Loshaj, nuk po kalon momente të mira te skuadra e tij Cracovia. Ai së fundi është dërguar të stërvitet me juniorët e skuadrës polake, transmeton Gazeta Metro.


Këtë e ka konfirmuar trajneri, Jacek Zielinski, në një intervistë për mediumin lokal ‘LoveKrakow’. 

Ai duke folur për prurjet e reja në skuadër dhe largimet e mundshme bëri të ditur se Loshaj nuk bën pjesë në planet e tij në vazhdim të këtij edicioni.

”Ne e ndihmuam atë në çdo situatë të mundshme. Për momentin nuk kemi asnjë interes për Loshajn. Nëse na mungon një lojtar në mesin e fushës, do të përdorim djemtë tanë të rinj,” ka thënë polaku 61-vjeçar.

Kontrata e Loshaj me skuadrën polake përfundon në verën e këtij viti.

Ai këtë sezon është paraqitur në 16 ndeshje me Cracovian ku ka realizuar një gol dhe ka regjistruar dy asistime. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë