Loading…

Dërgonin 120 kg drogë me autobus drejt Hungarisë: Arrestohen dy shoferët kosovarë

  • 18/11/2019 | 23:40

Dërgonin 120 kg drogë me autobus drejt Hungarisë: Arrestohen dy shoferët kosovarë

Policia hungareze ka arrestuar dy shoferë kosovarë të cilët janë gjetur me drogë, në autobusin me të cilin po udhëtonin. Droga ishte fshehur në mes të karrigave të udhëtarëve, shkruan Gazeta Metro.


Në autobus ka pasur rreth 120 kilogram drogë, sipas burimeve  të gazetës Insajderi.

Shoferët e kësaj kompanie me inicialet A.H dhe F.H nga Podujeva janë arrestuar nga policia hungareze në mëngjesin e së shtunës.

Kjo linjë e autobusit ishte nisur nga Prizreni ku desitancion e kishte Hamburgun. Gazeta ka provuar të kontaktoj me kompaninë mirëpo nuk e kanë qenë të qasshëm./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë