Loading…

Dërguti ironizon me Qeverinë: Cili prej Luanëve shkoi sot në Ambasadë?

  • 31/01/2023 | 12:50

Dërguti ironizon me Qeverinë: Cili prej Luanëve shkoi sot në Ambasadë?

Ish-deputetja e VV-së, Aida Dërguti, ka ironizuar me shkuarjen e shefit të kabinetit të kryeministrit Kurti, Luan Dalipi, në takimin e ambasadës së SHBA-së në Prishtinë ku do të diskutohet për Asociacionit.


Ajo ka pyetur se cili nga “luanët” ka shkuar në këtë takim për ta përfaqësuar Qeverinë Kurti.

“Cili prej Luanave shkoi sot ne Ambasade?”, ka shkruar Dërguti në profilin e saj në “Facebook”.

Në takimin e Ambasadës së SHBA-së, që ka filluar në ora 10:00, po marrin pjesë disa zyrtarë të lartë të Qeverisë. Përveç zëvendëskryeministres Emilia Rexhepi, aty po merr pjesë edhe ministri për Kthim dhe Komunitete, Nenad Rashiq, ministrja e Arsimit, Arbëri Nagavci dhe shefi i kabinetit të kryeministrit, Albin Kurti, Luan Dalipi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë