Loading…

Deri ku arriti suksesi i shqiptarëve: Alketa Vejsiu do të jetë në një skenë me Georgina Rodriguez

  • 15/01/2020 | 15:46

Deri ku arriti suksesi i shqiptarëve: Alketa Vejsiu do të jetë në një skenë me Georgina Rodriguez

Para disa ditëve u dha një lajm i madh për Alketa Vejsiun dhe këtë sigurisht që e ka ndarë me fansat në profilin e saj në Instagram, transmeton Gazeta Metro.


Ajo është ftuar të udhëheq një pjesë të festivalit më të famshëm të këngës në Itali “Sanremo”. Mirëpo një surprizë tjetër është ajo se në këtë skenë gjigante nuk do të jetë e vetëm, ajo në krah do të ketë emrin e  shumë komentuar të shoëbizit, Georgina Rodriguez.

Moderatorja dha dje lajmin e bukur se do të prezantojë “Sanremo”-n së bashku me një sërë emrash të njohur të skenës në Itali, si Monica Belluci, Antonella Clerici, Sabrina Salerno dhe shumë të tjera.

 

View this post on Instagram

 

@giovanna_e_amadeus questa è sicuramente una notizia fantastica per L’Albania! Il Festival di @sanremorai e stato per tutti noi la colonna sonora di tante vite e generazioni. Arrivare al Festival di Sanremo per me e stato il più grande sogno della mia vita professionale. Amo L’Albania ma vorrei dire a voce alta “Amo L’Italia perché é il Paese più bello del mondo” e gli italiani sono “il popolo più bello del mondo in assoluto” ! #amoitalia #ilpaesepiubellodelmondo #fratellanza #italia #albania @giovanna_e_amadeus sarà un bellissimo Festival e tu te lo meriti Amadeus🙏🙏🙏 L’Albania ti è grata. Gratitudine sempre per @paolaperego17 che e stata la prima a sostenermi e a @luciopresta un Grande! ❤❤❤🇮🇹🇦🇱🇮🇹🇦🇱🇮🇹 #conferenzastampa #sanremo2020 #raiuno

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

Çdo natë do të jenë dy prezantuese dhe Alketa është caktuar të prezantojë natën e tretë së bashku me Georgina Rodriguez, e fejuara spanjolle e Cristiano Ronaldo-s./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë