Loading…

Deri në 8 orë pritje në Merdare

  • 24/12/2016 | 13:59

Deri në 8 orë pritje në Merdare

Po vazhdojnë edhe sot kolonat e gjata të mërgimtarëve në pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë.


Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit, pritjet në pikën kufitare në Merdarë nga ana e Serbisë janë deri në tetë orë.

Ndërsa në Mutivodë pritjet janë deri në katër orë, por gjendja më e mirë është në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardh dhe Muçibabë ku pritjet nuk shkojnë më shumë se 40 minuta.

Mërgimtarët janë ankuar edhe për procedura të shumta, që po i bën pala serbe në dhënien e disa dokumenteve për të kaluar kufirin.

Të njëjtit kanë kërkuar ndihmën e institucioneve që të ndërmarrin masa për të zhbllokuar situatën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë