Loading…

Derisa në Drenas po votohet, çfarë po ndodh në Skenderaj (Foto)

  • 04/12/2016 | 14:57

Derisa në Drenas po votohet, çfarë po ndodh në Skenderaj (Foto)

Qytetarët e një pjese të Drenicës, edhe pse e diele, nuk e kanë ditë pushimi pasi janë thirrur për të dalë në votime që të zgjedhin kryetarin e komunës së tyre.

Bëhet fjalë për Drenasin, që sot zhvillon zgjedhje të jashtëzakonshme, pasi kryetari i tyre Nexhat Demaku, kohë më parë ka dhënë dorëheqje, shkaku i dënimit me burg për krime lufte.

Skenderaj

I dënuar për krime lufte është edhe kryetari i komunës fqinje të Drenasit, ai i Skenderajt, Sami Lushtaku, por atje ende nuk është vendosur të shkohet në zgjedhje pasi ekziston hapësirë ligjore për të drejt ankese.

6

Skenderaj sot në bazë të disa fotografieve të siguaruara nga gazetametro.net, për dallim nga Drenasi, duket të jetë qetë, me lëvizje të pakëta të qytetarëve të cilët kanë dalë për sheti në sheshin e qytetit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë