Loading…

Desert me çokollatë, pa vezë, margarinë dhe pa asnjë gram miell

  • 10/11/2021 | 22:13

Desert me çokollatë, pa vezë, margarinë dhe pa asnjë gram miell

E përsosur në çdo rast. Një ëmbëlsirë të cilës vështirë t’i thuash jo


Përbërësit:

– 500 ml qumësht;
– 100 g sheqer,
– pak kripë;
– 2 lugë pluhur kakao;
– 90 g çokollatë të zezë;
– 1 qese xhelatinë ose agar.

Do t’ju duhet një kuti tetrapaku bosh;

Përgatitja:

400 ml qumësht, 100 g sheqer dhe pak kripë përzieni dhe lëreni të nxehet. Ndërkohë, trazoni kakaon në 100 ml qumësht të mbetur për t’u bashkuar pa droçka.

Hidhni qumështin e nxehur dhe trazojeni. Shtoni çokollatën e copëtuar në kube dhe përzieni derisa të shkrihet.

Tretni xhelatinën ose agarin në ujë sipas udhëzimeve në qese, shtojeni atë në një tenxhere dhe ziejini derisa të vlojë dhe të trashet.

Hidhni përzierjen e nxehtë në një kuti tetrapaku të zbrazët dhe të larë dhe vendoseni në frigorifer të ftohet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë