Loading…

Dëshirat s’kanë moshë: Çiklistja 70 vjeçare aktive në gara |PAMJE

  • 15/03/2019 | 17:04

Dëshirat s’kanë moshë: Çiklistja 70 vjeçare aktive në gara |PAMJE

Për disa persona mosha është thjeshtë një numër, pasiqë asgjë nuk mund t’I ndalë për t’I ndjekur ëndrrat. E tillë është edhe  Kittie Weston Knauer, çiklistja më e moshuar e BMX-it në Amerikës e cila akoma është active nëpër gara, trasnmeton Gazeta Metro.


Ajo është 70 vjeçe, ndërkaq me këtë sport merret tanimë 30 vite të plota. Për çdo vit ajo del në gara 25 apo 30 herë, ndërsa thotë se çdo garim i saj është fitues. Kittie thotë se disa herë ka pësuar aksidente të rënda gjatë garave apo ushtrimeve, ku edhe i është rrezikuar jeta, megjithatë nuk ka lejuar që kjo t’i bëhet shkak për ta ndaluar atë të merret me hobin e saj.

Ajo thotë se derisa t’i ketë këmbët e shëndosha nuk do pushojë së garuari, ndërkaq vitet për të nuk janë gjë tjetër pos numrave.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë